Zhubněte pomocí odkyselení organismu

 - acidobazické rovnováhy0127264000

Nadváha se netýká tuku!

Rovnováha  mezi  duševním a  tělesným  pocitem pohody  je předpokladem pro zdraví a vitalitu. Velký význam je tedy přikládám především hospodaření s kyselinami a zásadami.Jestliže je toto hospodaření trvale narušováno (a to při pohledu do nákupních košíků JE), převažují v těle kyseliny a dochází pak k překyselení celého organismu, což patří mezi nejškodlivější zdravotní zátěžové faktory.

Kyselost a kyselina není totéž!

Kyseliny tělo vytváří samo jako výsledek látkové přeměny, neumí si však jako protipól vytvářet samo i zásady. Proto je velmi důležité, abychom se my sami svou výživou a způsobem života postarali o dostatečnou tvorbu zásad v těle. Ke kyselinám, které jsou již v těle přítomny, mohou přibývat další - nevhodnou stravou, negativními emocemi, stresem.

Potravina je kyselá, když chutná kysele. Potraviny mohou mít kyselou chuť, ale z biochemického hlediska při jejich trávení vzniká v těle zásadité prostředí, takže mnohé kyselé ovoce je pro vyrovnání acidobazické rovnováhy přímo ideální. Kyseliny tedy vznikají při přeměně a rozložení potravin v těle!

Z toho vyplývá, že žádné potraviny nejsou sami o sobě kyselé, přesto však mají rozhodující význam v okyselování organismu. Ničí zásadité látky nebo je přeměňují do té míry, že se už nedají využít. Např. bílý cukr, bílá mouka a výrobky z nich a stejně tak i ztužené tuky. To jsou zloději zásad! Dále alkohol, cigarety a káva. Dále nervové přetížení a stres se pak postarají o další tvorbu kyselin, protože tělesné reakce na ně nepřirozeně aktivují látkovou přeměnu. Tím se doslova likviduje zásoba zásaditých protilátek v zásobárnách těla.

Proto je potřeba mít v krvi a v celém těle dostatek alkalických látek - minerální a stopové prvky, které se starají o zásadité vyrovnání poměru kyselin a zásad. Patří mezi ně sodík, vápník, draslík, hořčík a železo. Lidské tělo je velmi inteligentní, přes všechnu naši nehospodárnost se snaží vyrovnávat acidobazickou rovnováhu. Pokud není dostatek minerálních látek v krvi, pak si sahá do zásob - do kostí, vlasů, kloubů, pak do orgánů, tkání....atd. Pak se nedivme rozšiřování tolik zmiňovaných  "civilizačních nemocí" .

 

Pojďme tedy obnovit acidobazickou rovnováhu v těle a navrátit mu štíhlost a zdraví!                 

Program Vědomé hubnutí ví jak na to.

 

 

tel: 704 799 892      Napište mi

                                                                    OBJEDNÁVKA

 

Lajkněte náš web a získejte 5% slevu. Více na dárek/sleva