Změňte myšlení - zhubnete 8.1.2018 Praha

Máte nějaké to kilo navíc? Nebo to dokonce už není jen nějaké to kilo? Snažíte se ta kila „shodit“, zkoušíte další a další diety a nic? Důvod nadváhy totiž nespočívá v těle, ale ve způsobu, jak myslíte, tedy v mozku. Každá nadváha má svůj důvod. Ale naše společnost má ráda výmluvy a tak přijdou na řadu věty typu: „Mám pomalý metabolismus“ nebo „Jím večer, proto jsem tlustá“, nebo to dokonce svalujeme na „genetiku“.

 

Žádná z těchto věcí však nadváhu nezpůsobuje. Přibírání na váze má mnohem hlubší důvody. Příčinou nadváhy je mozek a vnitřní přesvědčení, podle kterých mozek funguje a to ať už si je uvědomujeme nebo ne. Jsou uložené v podvědomí a naše chování se jim naprosto podrobuje. Jediný způsob, jak trvale zhubnout, je objevit a následně opustit potřebu, která za nadváhou stojí. Odhalení těchto vnitřních bariér a následná změna vnitřních mentálních vzorců – způsobů myšlení, vede k vysněné postavě.

Položte si tedy otázku: „K čemu ta svá kila potřebuji?“ „Jaká pozitivní tužba se za nimi skrývá?“ Pokud budete k sobě upřímní a trpěliví, budete se asi divit, co může vyplavat na povrch.

Při práci s lidmi s nadváhou jsem si všimla, že většina těchto lidí pociťuje hlubokou vnitřní potřebu bezpečí. Tito lidé před svými emocemi utíkají a hledají si pro ně výmluvy. Žijí v zajetí svého vnitřního světa nejistoty a mnoho z nich se bolestivým přiznáním vyhýbá. Hodně z nich si těchto vytěsněných vnitřních zranění ani nejsou vědomi.

Dalším z velkých důvodů nadváhy je zapírání sebe sama, což je stav popírání toho, co skutečně chceme a kdo skutečně jsme. Tito lidé raději než aby si plnili své sny a své tužby, dávají přednost jiným, starají se, pečují o ostatní a sami sebe zanedbávají ve falešném předsudku, že jsou „hodní“ že tolik myslí na druhé. Je to falešné, protože jen těžko si umí říct, co chtějí a vyjádřit své emoce a pocity, a proto je zajídají.

Mnoho lidí s nadváhou má pocit, že si to, po čem touží, nezaslouží. A proto trestají sami sebe tím, že si něco odpírají. Na základě nějakého přesvědčení si zakazují něco, co chtějí nebo potřebují a kvůli tomu potom cítí silný tlak vnitřního nedostatku a hladu, že je jejich tělo nuceno „zásobovat“, protože se stále vnitřně něčeho nedostává. Je to většinou nedostatek lásky, uznání, přijetí.

Co s tím?

Základem je přijetí odpovědnosti za danou situaci, že do stavu, ve kterém se nachází naše tělo, si můžeme jen my sami. Nikdo jiný. Smíření se se svým tělem a začít mít ho rád. Jedině ze stavu spokojenosti lze vytvářet další spokojenost. Z pocitu nedostatku se tvoří jen další nedostatek.

Je tedy zapotřebí být k sobě upřímní a podívat se pravdě do očí. Nízké sebevědomí, neschopnost přijmout své tělo, mít se rád, potlačování emocí a emoční přetlak, pocit, že nemůžeme ukázat, kdo doopravdy jsme, hledání lásky a naplnění s přesvědčením, že se nám jí stejně nedostane, vede k nahrazování těchto nedostatků jídlem.

Opravdové hubnutí přichází, když máte rádi sami sebe a když se cítíte dobře. Vzpomeňte si, jak se hezky hubne, když jste zamilovaní. Lidská mysl vytvoří iluzi, že jsme láskyplní, láskyhodní a člověk se pak nemusí „plnit jídlem“. Jestliže si toto přesvědčení, budete schopni sami sobě vytvořit, pak i hubnutí půjde samo.

A jsme zase u mozku a jeho způsobu myšlení. Změňte svá vnitřní přesvědčení, že jste láskyhodní, přijměte své tělo, že je to váš chrám na cestě životem a začněte se k němu tak i chovat. Přestaňte soudit sami sebe a své okolí. Uvidíte, jak se zlepší vaše prožívání života i těla a jak pokvetou vaše vztahy.

Chcete se zbavit nevyhovujících přesvědčení?

Přihlaste se 8.1.2018 na 3hod zážitkový seminář

 

Objednávka

Změňte myšlení - zhubnete

Zde se přihlašte

Máte dotaz? Napište mi