Hubnutí s NLP - přesvědčeníwomanbodymind

V minulém článku NLP v hubnutí jsme se dozvěděli, že jedním z prvních kroků k vysněné váze musí být dobře nastavený cíl, dobře prožitý a tím i kvalitně vložený do našeho podvědomí. Jakmile jsme toto udělali, pak už by tento cíl měl začít fungovat a v našem myšlení se začínají ukazovat programy, které v naplnění vysněné postavy – vytyčeného cíle brání. Jakmile si v hlavě nastavíme cíl, celá naše psychika se začne tomuto cíli přizpůsobovat a přibližovat.

 

Dnes se podíváme na programy v myšlení, které ovlivňují náš vztah k tělu, k jídlu a k hubnutí vůbec. Těmto programům se říká přesvědčení. Náš život se odehrává přesně podle nastavení naší psychiky a vnitřních přesvědčení a to ať už si je uvědomujeme nebo ne. Dalším důležitým krokem je tedy podívat se na své myšlení a začít ho pozorovat. Začít přemýšlet o tom, jak přemýšlíme.

Odpovězte si na tyto otázky.

  1. Jak myslím o svém těle? Co vás napadne, když stojíte nahá před zrcadlem?
  2. Jak myslím o jídle? Co vás napadá v souvislosti s hubnutím, když jíte?

Vytvořte si pro sebe, stejně jako v prvním díle o cíli, klidné místo, kde vás nebude nic rušit. Udělejte si pohodlí, zklidněte svou mysl, uvolněte se a ponechte si dostatečný čas na to, aby z vašeho podvědomí mohly vystoupit odpovědi. Pokládejte si jednu otázku za druhou a své odpovědi si zapisujte. Zapište si vše, co vás k dané otázce napadne. Staňte se pozorovatelem a zapisovatelem své mysli. Až budete mít sepsané odpovědi na dané otázky, postupně si probírejte jednotlivé odpovědi. Znovu v klidu a v relaxované atmosféře.

Příklad: K otázce č.1. „Jak myslím o svém těle“ se mohou vyskytovat odpovědi typu: Mé tělo se mi nelíbí, mám velké břicho, tlustá stehna, nemohu se na sebe ani podívat, nemám ze svého těla dobrý pocit….apod. K otázce č. 2. – „Tloustnu i po vodě“ nebo Tloustnu, i když se na jídlo jen podívám“ .Tyto odpovědi jsou právě ta přesvědčení, podle kterých se řídí náš mozek a tím vlastně pracuje proti prvotnímu přání být štíhlá nebo mít svou vysněnou váhu.

V relaxovaném a spokojeném stavu je tedy zapotřebí tyto vnitřní přesvědčení si uvědomit a nahradit těmi, které vedou k vaší vysněné postavě. Důležitým bodem je stav spokojenosti. Jedině odtud lze tato přesvědčení měnit. Jedná se o přijetí daného stavu své postavy tak, jak je. Přijetí vlastní odpovědnosti, že do daného stavu jsme dostali své tělo sami. Je to výsledek našeho myšlení a následného konání.

Zamyslete se, jakými jinými přesvědčeními ta stávající nahradit a pravidelně si je připomínat tak dlouho, dokud nedosáhnete své vysněné postavy nebo váhy.

„Líbím se sama sobě“  

„Mám krásné, štíhlé nohy, boky…“

„Užívám si cestu ke své vysněné váze...x… kg“

„Mám radost, jak se každým dnem přibližuji ke své vysněné postavě“

 

Chcete se zbavit nevyhovujících přesvědčení?

Přihlaste se 13.4.2016 na 3hod zážitkový seminář

Změňte myšlení - zhubnete

Praha 5, cena 600,- Kč.

 

Přeji vám hodně štěstí na vaší cestě za vysněnou postavou a těším se na setkání

Květa

Máte dotaz? Napište mi

nebo volejte: 704 799 892